Rapsodija mladosti Rudara

0
10

Paket24 Premijer liga – Liga B 11. kolo
RUDAR – BJELIN SPAČVA 42:35 (17:17)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Dražen Anušić (Klis) i Dubravko Vukovac (Solin). Delegat: Boris Čačić (Vir).

RUDAR: Gošić (12), Bartolić (1), Martrinko 2, Runtas 3, Glivetić 10 (7), M. Štajnkler 6, Škiljan, Gaća, Trčak 1, Lencović 3, T. Štajnkler 1, Grgečić 4, Kasap, Bartolić 4, Lopac 7, Ćosić 1

TRENER: Alen Dujmić

BJELIN SPAČVA: Kolar (3), Stojanović (2), Greganić 4 (2), Žulj 2, Božićević 1, Matanović 3, Lasić 3, Mažurana 15, Pekić, Mandić 3, Jakirčević, Hideg, Marić 4

TRENER: Josip Mečić

SEDMERCI: Rudar 8 (7), Bjelin Spačva 3 (2)

ISKLJUČENJA: Rudar 16 minuta (Škiljan 2+2, Lopac 2+2, Gošić, Štajnkler, Grgečić, Bartolić), Bjelin Spačva 12 minuta (Greganić, Božićević, Matanović, Lasić, Mandić, Hideg)

CRVENI KARTON: Žulj (28′) trener Mečić (46′)

IGRAČ UTAKMICE: Vito Glivetić

Rudarska mladost u potpunosti je nadvisila Vinkovčane, a gostima nije pomogla niti fantastična šuterska večer koju je imao Filip Mažurana (zaustavio se na 15 pogodaka!).

Fantastično su susret otvorili igrači trenera Dujmića – u 12. minuti imali su gotovo nestvarnih +7 (10:3). Odlično je branio Gošić, a rastrčani Rudari punili su mrežu Bjelin Spačve. Devet minuta prije poluvremena i dalje je na semaforu velika razlika (16:9), a onda je najednom stalo…

Do kraja prvog dijela Rudari su postigli samo jedan pogodak, a gosti čak osam pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom. Sudeći po igri u prvom dijelu domaći nikako nisu mogli biti zadovoljni tim rezultatom te se neizvjesno očekivalo hoće li u drugom dijelu biti njihov potpuni „raspad sistema“.

A onda je uslijedila rapsodija mladosti koji su na krilima navijača naprosto samljeli goste. Dirigirao je i hladnokrvno realizirao sedmerce Glivetić, nekoliko puta iz mrtvog kuta „pospremio“ Grgečić, lucidnost je iskazao Martinko, ubojitu ljevicu Bartolić, brzinu Ćosić, na crti se „hrvao“ Lencović…

Treba zapamtiti ta imena budući da se radi o mladićima koji još nemaju niti 20 godina, a već ima pobjednički gen u sebi i pozitivnu sportsku drskost te ne priznaju nekome da je bolji od njih dok to ne pokaže na terenu. Nije ni čudo što su „pobrali“ veliki pljesak na otvorenoj sceni…

Igor Matijašić