Rudar ima i plan B

0
158

Paket24 Premijer liga
Liga za ostanak – 1. kolo

RUDAR – BJELOVAR 32:26 (21:13)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik: Marijan Mraz (Trnovec Bartolovečki)

RUDAR: Otmačić (2), Kuhar, Žitković (10), Skendrović, Runtas 4 (1), Jurić 2, M. Štajnkler 2, Škiljan, Gaća 5 (1), M. Trčak 6, T. Štajnkler 1, Špiler 5, A. Trčak 1, Vrpoljac, Bartolić 1 (1), Starčević 5

TRENER: Tomislav Brnas

BJELOVAR: Prvonožac (3), Hećimović (7), Kozić 1, Ćurić, Jurišić, Marić 1, Šehić 8, Jurjević 1, Šimunović 5, Dubravac, Milićević 3, Živković 1, Lukačec 4 (2), Vuleta 2

TRENER: Josip Pećina

SEDMERCI: Rudar 3 (3), Bjelovar 2 (2)

ISKLJUČENJA: Rudar 4 minute (Vrpoljac 2+2), Bjelovar 4 minute (Jurišić, Dubravac)

IGRAČ UTAKMICE: Vid Starčević

Možda i lakše nego što se očekivalo, Rudar je došao do bodova u prvom kolu razigravanja za ostanak u društvu najboljih.

U otvaranju utakmice pokazalo se zašto je Špiler veliko pojačanje za rukometaše iz Ruda – dirigirao je napadom, razigravao suigrače, a kad nije bilo rješenja preuzimao je odgovornost te na polovici poluvremena već imao „na kontu“ 5 postignutih pogodaka. Nakon toga izašao je iz igre i do kraja se nije vraćao na parket.

Na klupi je i većinu utakmice proveo Andrej Trčak koji je „osjetio“ tetivu i trener domaćih nije želio ništa riskirati. Zato su na svoje došli neki igrači iz drugog plana (prvenstveno Mihael Trčak) koji su priliku sjajno iskoristili.

S velikom prednošću se otišlo na odmor i nitko niti jednog trenutka nije dvojio da bi pobjeda Rudara mogla doći u pitanje, bez obzira što je u gostujućim redovima iznimno raspucan bio Šehić. Rutinirano su igrači trenera Brnasa održavali stečeno, ne srljajući, već dugim napadima čuvali prednost te na kraju zasluženo slavili.

Svakako valja istaknuti odličnu igru Vida Starčevića koji je iznimno zahvalan igrač u oba pravca – visoki postotak realizacije u napadu i iznimna čvrstina i pokretljivost u obrani. Na kraju su Rudari, sasvim opravdano, dobili veliki pljesak svih nazočnih…

Igor Matijašić

Foto: Eduardo Mapilele