Rudari grabe velikim koracima prema jesenskom naslovu

0
1008

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
9. kolo

RK RUDAR – MRK VIDOVEC 33:28 (18:16)

Rukometaši Rudara upisali su novu, osmu pobjedu i tako zadržali vrh prvenstvene ljestvice Prve hrvatske lige – sjever, svladavši u subotu u Sportskoj dvorani Rude vrlo dobru ekipu Vidovca rezultatom 33:28, poluvrijeme 18:16. Gosti iz Vidovca pokazali su se u odličnom izdanju i opravdali visoko 4. mjesto, pa su u prvih 20-ak minuta prvog poluvremena imali rezultatsku prednost od 1 do 2 pogotka razlike. Nakon nekoliko promašenih zicera “rudari” popravljaju efikasnost, a ulaskom Erika Fresla obrana Rudara dobila je na agresivnosti i čvrstoći pa s nekoliko kontri i polukontri Rudar preokreće rezultat u svoju korist. Nakon prvog vodstva od 11:10, domaćini povećavaju razliku da bi u posljednju minutu prvog poluvremena ušli sa sigurnom prednošću od 18:14, ali nepotrebnom brzopletošću u napadu daruju gostima dvije lopte što oni koriste i smanjuju rezultat na za njih obećavajućih 18:16.

U drugom dijelu “rudari” od početka kreću furiozno i s 4 pogotka u nizu odlaze na visokih 23:17 i umjesto da prelome utakmicu i riješe pitanje pobjednika dopuštaju borbenim gostima da im se serijom od 5 pogodaka u nizu približe na samo pogodak zaostatka, 23:22, te pitanje konačnog pobjednika učine neizvjesnim. U ključnim trenucima Rudar nalazi dovoljno mirnoće i koncentracije i odlazi na sigurnu prednost od 27:23. U preostalom vremenu gosti su pokušavali uhvatiti rezultatski priključak, ali su domaći rukometaši pametnom igrom u napadu i sigurnom obranom uspjeli sačuvati stečenu prednost za konačnih 33:28.

Sa 16 osvojenih bodova Rudari drže vrh prvenstvene ljestvice s dva boda prednosti ispred ekipe Bjelovara i 3 boda više od KTC-a. U 10. kolu Rudar gostuje u Đakovu kod istoimenog domaćina koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva sakupio samo 4 boda i, s obzirom na dosad prikazano, mogu se očekivati dobre vijesti iz Đakova. U istom kolu bit će odigran i derbi dviju ekipa s vrha ljestvice, u kojem se sastaju Vidovec i Bjelovar.

RUDAR: F. Cvetković; K. Skendrović 1; V. Runtas 9; F. Skendrović 4; M. Štajnkler 5; M. Škiljan; L. Gaća 1; D. Trčak 1; H. Tojčić 9 (3); T. Štajnkler 2; A. Guliš; D. Banjedvorec; E. Fresl 1; M. Trčak; A. Trčak; J. Žitković.

Darijo Gaća