Rudari igraju odlično, nedostaje više navijača…

0
506

1.HRL SJEVER

5. kolo

RUDAR – METALAC 32:24 (19:13)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Gledatelja 70. Suci: Josip Cepanec (Turćin) i Dalibor Dragočajac (Novska). Nadzornik: Milorad Jeftić (Varaždin).

RUDAR: Kuhar (2), Žitković (8), Skendrović 1, Runtas 3, M. Štajnkler 7, Škiljan, Lucević, M. Trčak 1, T. Štajnkler 6 (3), Vrpoljac 3, Javor 4, A. Trčak 7 (2), Marunčić, Kušić, Ćosić

TRENER: Darijo Gaća

METALAC: Henigman (6), Poljak (8), Korljan 4, Kaldi 2, Baković, Blažević 1, Matoic, Šunjić, Pandža 6 (5), Cikatić 3, Vojnović 6, Samahodaj 1 (1), Petrović 1, M. Petrić, A. Petrić

Trener: Robert Papić

SEDMERCI: Rudar 5 (5), Metalac 6 (6)

ISKLJUČENJA: Rudar 4 minute (Vrpoljac, M. Štajnkler), Metalac 4 minute (Šunjić, Cikatić)

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Trčak

Rudari nastavljaju pobjednički niz – 5 utakmica, 5 pobjeda. Ovoga puta na „meniju“ je bio Metalac, a domaći igrači pobrinuli su se već u samom uvodu utakmice da malobrojne gledatelje liše svake rezultatske neizvjesnosti.

U 11. minuti rukometaši trenera Gaće već imaju +5 (8:3) – dobro je branio Žitković, a napadački dio sjajno su odrađivali T. Štajnkler i dvojac A. Trčak – M. Štajnkler, osovina koja je tijekom cijele utakmice besprijekorno funkcionirala. Andrej Trčak je bravuroznim asistencijama prema crti naprosto izluđivao protivnika.

Gosti su pokušali agresivnom obranom prisiliti domaćina na pogreške, no nikako nisu uspijevali. Osim vratara Poljaka koji se istaknuo s nekoliko vrhunskih obrana, Pandže koji je nepogrešivo realizirao sedmerce i hitronogog Vojnovića jednostavno nisu imali širinu, dovoljno raspoloženih igrača koji bi zaustavili zahuktale Rudare. Pokušao je stoga trener Metalca uvođenjem dodatnog igrača stvoriti višak, no to mu se u nekoliko navrata vratilo kao bumerang jer su igrači Rudara poentirali sa svoje polovice na prazna vrata.

Sasvim zaslužena pobjeda rukometaša Rudara u kojem je u finišu susreta ponovno bilo prostora za mlade igrače. Rudari igraju odlično, šteta što zbog epidemioloških mjera to ne može vidjeti više navijača…

Igor Matijašić