1.HRL SJEVER

3. kolo

RUDAR – VIRO-VIROVITICA  32:28 (15:14)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Gledatelja 150. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba iz Zagreba). Nadzornik: Saša Martinić (Zagreb)

Rudari su nastavili niz i stigli do treće uzastopne prvenstvene pobjede.  Na samom početku vratar domaćih Žitković s nekoliko obrana nagovijestio je svoju dobru utakmicu (do kraja je skupio 15 obrana uz tri obranjena sedmerca).

U napadu domaćih je ponovno sve konce u svoje ruke preuzeo Andrej Trčak i još se jednom potvrdilo – kad je on raspoložen, igra Rudara ima “glavu i rep”. S druge strane, najviše problema domaćinima je predstavljao korpulentni Ivan Janjić koji je naprosto bio nezadrživ na crti.

U drugom dijelu ponovila se već toliko viđena priča – rukometaši trenera Bilića desetak minuta su sasvim “otpustili kočnice”, stvorili osjetniju prednost (u 42. minuti već je bilo +5 – 21:16) koju su potom rutinirano održavali do kraja utakmice.

Kod Rudara bolji od ostalih Žitković, A. Trčak i K. Skendrović, dok su kod gostiju prednjačili Janjić, Crljenić te vratar Štimac koji se istakao s nekoliko efektnih obrana.

RUDAR: Kuhar, Kuhar, Žitković (12+3), K. Skendrović 5, Runtas 4, F. Skendrović 1, Kišiček, Škiljan, D. Trčak 4 (3), Tojčić 2, T. Štajnkler 3, Družinec, A. Trčak 10 (3), Fresl 2, Jurić, M. Trčak 1

TRENER: Zvonimir Bilić

VIRO – VIROVITICA: Meter (1), Udžbinac, Štimac (9+1), Godeč 3, Okružnik, Dujmović 1, Rešetar, Oršulić, Pandža 5 (2), Pavić, Sreš, Crljenić 8 (1), Janjić 8, Gašaparović 2, Moslavac 1, Smutni

TRENER: Damir Vašarević

SEDMERCI: Rudar 8 (6), Viro – Virovitica 6 (3)

ISKLJUČENJA: Rudar 6 minuta (Fresl, F. Skendrović 2, Tojčić), Viro – Virovitica 14 minuta (Moslavac 2+2+2, Pavić, Gašparović, Smutni, Rešetar)

CRVENI KARTON: Moslavac (58′)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Žitković