Rukometaši Rudara korak do Premier lige!

0
1310

Rukometaši Rudara na domaćem su terenu pobijedili momčad Splita rezultatom 28:20. Time su korak do ostvarenja povjesnog rezultata – ulaska u Premier ligu. U naredne tri utakmice dovoljna im je jedna pobjeda da postanu dio elitnog rukometnog društva.

rk-rudar-757-x-505

U subotnjoj utakmici u redovima “rudara” blistao je vratarski dvojac Bumbak (14) i Fresl (7) sakupivši 21 obranu. U napadu sve konce su držali Josip Štajnkler i Andrej Trčak uz efikasnog Brnasa, ali i veliku pomoć ostalih suigrača.

Nakon 23 odigrana kola “rudari” s 39 bodova drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice iza ekipe Metalca koja je osvojila 40 bodova, a slijedi ih ekipa Dugog Sela sa 37 osvojenih bodova, ali i utakmicom više u odnosu na ekipe Metalca i Rudara.

U 24. kolu “rudari” gostuju u Metkoviću kod istoimenog domaćina koji zauzima 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.