Treći poraz Rudara u nizu

0
8

Paket24 Premijer liga – Liga B 7. kolo
RUDAR – DUBRAVA 29:33 (11:16)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 150. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (Zagreb). Delegat: Gordan Vukušić (Zagreb).

RUDAR: Gošić (2), Bartolić (2), Runtas 5, Glivetić 4, M. Štajnkler 7, Škiljan 1, Gaća 2, Trčak, Lencović, T. Štajnkler 1, Grgečić 1, Neralić 2, Kasap 7, Šalić, Bartolić, Lopac

TRENER: Alen Dujmić

DUBRAVA: Sladoljev (14), Matov, Barbić 7, Delić, Zovak, Tkalec 4, Markoci Petreković 4, Molc 5, Čupić, Komljenović 4, Tomšić 5, Bjeliš 1, Botić, Obradović, Vujović, Knežić 3

TRENER: Krešo Ivanković

SEDMERCI: Rudar 0, Dubrava 0

ISKLJUČENJA: Rudar 10 minuta (Škiljan 2+2, Štajnkler, Kasap, Bartolić), Dubrava 10 minuta (Molc 2+2+2, Obradović, Knežić)

CRVENI KARTON:

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Sladoljev

U susjedskom derbiju Rudara i Dubrave, pobjednik se nije znao do samoga kraja. Domaćin je vrlo odlučno krenuo u susret. I vodio do prvih 18 minuta. Onda je Dubrava postigla svoju idealnu radnu temperaturu i nizom najprije od pet pogodaka za redom, pa zatim dva i tri do kraja prvoga dijela pobjegla na velikih 11:16.

Fran Kasap jedini je uspio zabijati za domaćina u drugoj četvrtini. Rudari su se probudili u drugom dijelu. I vratili u igru u 41. minuti kada su stigli na minus dva (17:19). Od toga trenutka pa sve do 53. minute trajala je borba “prsa u prsa“. Prednost je bila na strani gostiju i to je za njih bila olakotna okolnost.

Završnica susreta opet je prošla u njihovom znaku, jer su u posljednjih osam minuta napravili niz od 4:7 i tako stigli do treće uzastopne pobjede ove sezone. Rudar je pak, doživio treći poraz u nizu.

Sedam pogodaka za domaće postigao je Matej Štajnkler. Šest je dodao Fran Kasap. Kod gostiju ponovno sjajan Tomislav Sladoljev s 14 obrana. Savršenu večer imao je i Ivan Barbić s učinkom od sedam pogodaka iz sedam udaraca.

HRS