Zahuktali rudarski stroj

0
112

Paket24 Premijer liga – 5. kolo

RUDAR – RIBOLA KAŠTELA 30:26 (10:12)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 200. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba iz Zagreba). Delegat: Robert Kober (Zagreb).

RUDAR: Gošić (12+2), Kuhar, Skendrović 1, Runtas 7 (4), Barišić Jaman 1 (1), Gaća 5, M. Trčak 5, Suban, Štajnkler 2, Špiler, Javor 1, A. Trčak 1, Kasap 1, Vrpoljac, Bartolić 1, Starčević 5

TRENER: Tomislav Brnas

RIBOLA KAŠTELA: Olić (6), Romić (1), Krešić, Milas 5, Radina 2, Milković 5, Klasanović, Krokar, Kaštelan, Šolić 3, Vujičević 2, Kovačević 4 (1), Papić 4, Malnar, Čajić 1, Bešker

TRENER: Davor Bujas

SEDMERCI: Rudar 5 (5), Ribola Kaštela 3 (1)

ISKLJUČENJA: Rudar 12 minuta (Starčević 2+2, A. Trčak, Vrpoljac, Runtas, Suban), Ribola Kaštela 6 (Čajić, Papić, Vujičević)

IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Gošić

Furiozno su Rudari započeli utakmicu i već u 9. minuti imali +4 (5:1). Obrana je bila iznimno pokretljiva i gusta, Gošić je nagovijestio odličnu partiju, a napad je bio raznovrstan i „sijevalo“ je sa svih strana.

Nakon toga domaćin neočekivano smanjuje gas, gosti polako slažu „svoje kockice“ i već u 18. minuti na semaforu svijetli 7:7. Gotovo nestvarno zvuči podatak da su rukometaši iz Ruda u nepunih devet minuta postigli pet pogodaka, a do kraja poluvremena tek isto toliko. Gosti zasluženo odlaze na odmor s prednošću jer su u drugom dijelu prvog poluvremena bili dominantni.

Početak nastavka nudi istu sliku kao na otvaranju susreta. Rudari u samo pet minuta postižu pet pogodaka i okreću rezultat u svoju korist (35′ – 15:13). Rotirao je podosta trener domaćih Brnas ne bi li pronašao dobitnu kombinaciju te napokon pronašao svog „jokera“ koji je usmjerio utakmicu ka pobjedi.

Mihael Trčak svojom je silnom energijom pokrenuo suigrače, a s nekoliko pogodaka kojim je „izuo“ obrambenu formaciju gostiju podigao publiku na noge.


Kad se rudarski stroj zahuktao, sve nade Ribole najednom su potonule, mada su goste gotovo do kraja u igri svojim pogocima držali Milas i Milković. No, u samoj završnici susreta, kad se rezultat definitivno „prelomio“ u korist Rudara Gošić je u potpunosti zaključao svoja vrata te su gosti morali potpisati poraz.

Tomislav Brnas, trener Rudara:
Čestitke mojoj ekipi na velikoj borbenosti i zalaganju. Nakon rezultatskog minusa na završetku prvog poluvremena uzrokovanog lošim napadom uspjeli smo jednom velikom energijom i netipičnom igrom za naš klub preokrenuti tijek utakmice. Pokazali smo da imamo širinu kako u igračkom kadru, tako i u smislu pristupa igri u oba smjera. Ovo je jedna velika pobjeda momčadi. Nakon stanke u prvenstvu slijede daljnje pripreme za nadolazeće četiri utakmice na domaćem terenu uključujući prvu za užitak protiv RK Nexe.

Mihael Trčak, igrač Rudara:
Čestitke dečkima na teško izborenoj pobjedi protiv odlične ekipe Ribala Kaštela. Bilo je vrlo teško protiv ekipe koja voli igrati sporiji rukomet i nametnuti svoj ritam. Uspjeli smo preokrenuti rezultat u drugom poluvremenu uvođenjem zamjena, ubrzati igru u oba smjera nošeni velikom željom igrača i odličnim navijačima koji su nas bodrili svih šezdeset minuta utakmice i mišljenja sam da je ova pobjeda izvojevana najviše njihovom zaslugom.

Igor Matijašić
FOTO: Eduardo Mapilele