0
1104

14. kolo Premijer liga
MRK UMAG – RK RUDAR 32:30 (14:13)
Rudari su na gostovanju u Umagu pružili veliki otpor nastojanjima domaćina za osvajanje prvog mjesta Premijer lige.

Veći dio prvog poluvremena vodila se igra gol za gol, do kada su Rudari uz vodstvo 10:11 uspješno parirali Umažanima.
Potom domaći rade osjetnu razliku (18:14) ali do kraja osjetno padaju te se na odmor odlazi pri rezultatu 14:13 za momčad Umaga.
Početkom nastavka utakmice Umag ponovno ostvaruje četiri pogotka prednosti, ali nikako ne uspijeva slomiti žilav otpor Rudara.
U 46. minuti Rudari se ponovno približavaju na gol zaostatka, ali nisu našli dovoljno snage za izjednačenje do završetka utakmice.

RUDAR:Skendrović 2, Runtas 3, Skendrović 1, Štajnkler M. 2, Mustapić, Gaće 7, Trčak 1, Tojčić 1, Štajnkler T. 5, Otmačić, Buhiniček 3, Žitković, Fresl 1, Jurić 2, Trčak, Vrpoljac 2
Trener: Hrvoje Štibohar

Izvor: istrasport.eu

18. kolo 3.HRL središte
Pobjeda druge momčadi Rudara
RK RUDAR II – RK DUBRAVA III 41:32 (16:12)
U utakmici 18. kola 3.HRL središte druga momčad Rudara pobijedila je na domaćem terenu vršnjake Dubrave III.

14. kolo 1.HRLDA središte
2006. godište 1.HRLDA središte
RK RUDAR – RK PPD ZAGREB 23:32 (8:17)
U 14. kolu 1.HRLDA središte, dječaci RK Rudara su na domaćem terenu poraženi od vršnjaka RK PPD Zagreb.
U početku utakmice zamjetan je bio nedostatak koncentracije Rudara (2:9), što su vršnjaci iz Zagreba iskoristili napravivši značajnu prednost.
U drugom poluvremenu Rudari su posložili redove i u nekoliko navrata približili se na 3 pogotka zaostatka, no ključnom se ipak pokazala izrazito loša prva dionica utakmice.

2. kolo 1.HRLDB središte
RK RUDAR – RK PPD ZAGREB 18:19 (11:10)
Dječaci Rudara su u izrazito borbenoj utakmici na domaćem terenu pokazali da nema zime za rukomet.
Imali su Rudari u nekoliko navrata 3 pogotka prednosti, ali nikako nisu uspijevali prelomiti utakmicu.
Vršnjaci iz Zagreba su sretno uzeli puni plijen na teškom gostovanju u Rudama, uzevši u obzir nekoliko udaraca koji su se zaustavljali na njihovoj vratnici u ključnim trenucima utakmice.

13. kolo 2.HMKRL središte
RK PAVLEKI – RK RUDAR 20:29
Druga momčad mlađih kadeta Rudara na gostovanju u “Kutiji šibica” uspješno je nastavila poliranje umijeća rukovanja loptom.