Dvije pobjede mlađih kadeta za kraj sezone

0
1121

Mlađi kadeti RK Rudara su 10.05. odigrali posljednje dvije utakmice regularnog dijela sezone, iz zaostalog 11. kruga. Uz dobru igru zabilježene su dvije sigurne pobjede nad ekipama RK Pavleki i RK Gorica.

Prvu utakmicu otvaramo malo ‘nervoznije’, s nedovoljno čvrstom i pokretljivom obranom te tehničkim pogreškama u napadačkom dijelu. Slična igra se provlačila kroz cijeli prvi dio utakmice te unatoč inicijativi nikako nismo uspijevali preći u vodstvo te se odvojiti na 1-2 gola razlike. U tim trenucima od odlaska u minus su nas držale odlične obrane golmana. Drugi dio krećemo kudikamo kvalitetnije što vrlo brzo daje rezultat. Nakon nekoliko početnih minuta odlazimo na dva pogotka razlike te malo po malo povećavamo vodstvo. U posljednjih 5 minuta utakmice uz sigurnu igru u obrani i dobru realizaciju u napadačkom dijelu odlazimo na +4, što se pokazalo nedostižnim za suparničku momčad. Do kraja utakmice mirno držimo prednost te bilježimo zasluženu pobjedu.

542232_1772930392846071_486443036_n

Drugu utakmicu smo igrali protiv objektivno slabijeg suparnika što se i vidjelo odmah na početku. Uz pokretljivu obranu i sigurnu realizaciju u napadačkom dijelu vrlo brzo stvaramo nedostižnu prednost koja se iz minute u minutu povećavala. To je otvorilo prostor da i dečki koji obično ne počinju utakmice provedu na terenu nešto veću minutažu. Većina je priliku dobro iskoristila i unatoč nešto više tehničkih pogrešaka u napadačkom dijelu do kraj utakmice smo gledali lijepe akcije. Utakmicu zatvaramo s visokih +10.

Ovim utakmicama je završen regularni dio sezone. Veseli dobra igra ne samo jučer već i posljednjih nekoliko utakmica što je dobar pokazatelj rada na treninzima. Unatoč činjenici da igra još uvijek nije željenom nivou i što još uvijek nemamo konstantu u kvaliteti igre, vidljiv je veliki napredak i u pristupu utakmicama te samoj igri. Stoga svakako treba čestitati stručnom vodstvu i igračima na prikazanome posljednjih mjeseci. Bitno je nastaviti s kvalitetnim radom već sada kako bi slijedeću sezonu dočekali što spremniji.

11. Kolo

RK PAVLEKI – RK RUDAR 15:18 (9:9)
RK RUDAR – RK GORICA 24:14 (13:5)

RK PAVLEKI – RK RUDAR

RUDAR: I.T. Kus; K. Prodanović; F. Franjko; R. Vraneković 5 (1); J. Heirlinger; V. Pukšar 3; F. Bošnjak 3; F. Kušić 1; F. Bašić; M. Jurić 2; A. Lopac; J. Čretnik; M. Kuhar; M. Trčak 4 (1); M. Radovanić; D. Mapilele

RK RUDAR – RK GORICA

RUDAR: I.T. Kus; K. Prodanović 1; F. Franjko; R. Vraneković 6 (2); J. Heirlinger; V. Pukšar; F. Bošnjak 2; F. Kušić 2; F. Bašić 1; M. Jurić 4; A. Lopac; J. Čretnik 1; M. Kuhar; M. Trčak 6 (2); M. Radovanić 1; D. Mapilele