Prva pobjeda Rudara u novoj sezoni

0
13

Paket24 Premijer liga – Liga B 3. kolo
RUDAR – RIBOLA KAŠTELA 32:24 (16:13)

RUDE – Sportska dvorana OŠ Rude. Gledatelja 200. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris Milošević (Osijek). Delegat: Davor Tor (Zagreb).

RUDAR: Gošić (13), Šarić (2), Runtas 2, Glivetić 1, M. Štajnkler 2, Škiljan, Gaća 3 (1), Trčak 1, Lencović, T. Štajnkler 1, Grgečić 1, Neralić 8, Kasap 5, Šalić 1, Lopac 4, Ćosić 3

TRENER: Alen Dujmić

RIBOLA KAŠTELA: Herceg (2), Galić (4), Čavka, Josipović, Petrović, Mihanović, Bujas, Milković 1, Marino Vukman 2, Vujičević 5 (1), Tomaš 5 (2), Papić 2, Kozina 4, Čajić 4, Bešker, Marko Vukman 1

TRENER: Davor Bujas

SEDMERCI: Rudar 1 (1), Ribola Kaštela 4 (3)

ISKLJUČENJA: Rudar 6 minuta (Kasap, Lopac, Šalić), Riboloa Kaštela 10 minuta (Kozina 2+2+2, Čajić 2, Milković 2)

CRVENI KARTON: Kozina (49′)

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Neralić

Nakon dva početna poraza u gostima Rudari su zabilježili i prvu ovosezonsku pobjedu – na svom su terenu bez većih problema svladali goste iz Kaštel Gomilice.

   
Od prva sučeva zvižduka krenuo je domaćin odlučno da upiše prvenstvene bodove i to mu se odmah isplatilo – angažiranom obranom otvorila se mogućnost da već u prvom dijelu stvori nekoliko pogodaka razlike, a Neralić je praktički bio nezaustavljiv za gostujuću obranu te lagano rješavao situacije kad bi ostao jedan na jedan s obranom Ribole.

Na odmor se otišlo s tri pogotka razlike, a odmah početkom nastavka (već toliko puta viđeno u Rudama!) domaći rukometaši ubacili su u brzinu više te stvorili osjetnu prednost koju su rutinski čuvali do samog kraja susreta. Iako su pokušavali vratiti rezultatsku neizvjesnost, gosti su praktički bili nemoćni i već sredinom drugog dijela pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Kod domaćina uz sjajne Neralića i vratara Gošića, vrlo dobru utakmicu odigrali su Kasap i Lopac, a kod gostiju prednjačili su Vujičević, Kozina i Tomaš. Konačnih +8 bio je signal za slavlje rudarskih rukometaša koje su, već po tradiciji, s tribina pratili bučni navijači uz trube, bubnjeve i sirene…

Igor Matijašić