Uvjerljiva pobjeda i nes(p)retni poraz mlađih kadeta

0
1109

Mlađi kadeti RK Rudara su 26.04. odigrali utakmice 13. kruga. 1. Hrvatske mlađe kadetske lige te zabilježili jednu uvjerljivu pobjedu te jedan nes(p)retni poraz.

Prvu utakmicu započinjemo relativno dobro i u obrambenom i napadačkom dijelu, no nikako ne uspijevamo odvojiti se na 2 ili više pogodaka razlike. Ipak, obrana nije bila dovoljno čvrsta i pokretljiva, a u napadačkom dijelu nedostaje malo više koncentracije. Sve navedeno se mijenja u drugom dijelu igre: obranu igramo kudikamo čvršće i pokretljivje, s pravovremenim izlascima na vanjske igrače te dobro zatvaramo prostor. U napadačkom dijelu podižemo razinu realizacije što rezultira sa 7:0 Rudara te sa 6:5 odlazimo na tada već nedostižnih 13:6 (gosti uspijevaju prvi pogodak u drugom dijelu postići tek nakon 8 minuta igre). Do kraja utakmice gledamo još kvalitetniju igru u svim segmentima te zatvaramo utakmicu sa visokih +10.

542232_1772930392846071_486443036_n

Drugu utakmicu po već ustaljenom običaju otvaramo lošije. U obrani ostavljamo previše prostora, stojimo predaleko od vanjskih igrača suparnika te se slabo krećemo. U napadu smo previše sterilni, lopta je prespora, a postotak realizacije je u tim trenucima prilično nizak. Rezultat takve igre je bilo visoko vodstvo Kutinjana (5:1). Tada reagira naša klupa, zovemo time-out, mijenjamo pozicije u obrambenom dijelu te podižemo kvalitetu igre u napadačkom dijelu. Dečki izvrsno reagiraju te serijom 7:1 prelazimo u vodstvo 8:6. Ipak do kraja poluvremena uporni gosti rade mini seriju te na odmor odlazimo s izjednačenim rezultatom. I u drugom dijelu gledamo prilično izjednačenu igru, do gotovo samog kraja utakmice se izmjenjujemo u minimalnom vodstvu uz dosta nesretno propuštenih prilika za povećanje vodstva i prelamanje utakmice. Pogađamo ‘previše’ stativa ili nam šutevi završavaju tik pokraj vratnica. S druge strane. gosti koriste svoje prilike te nekoliko minuta prije kraj utakmice odlaze na +2. Unatoč uistinu dobroj igri u tim trenucima zbog premalo vremena jednostavno ne uspijevamo nadoknaditi sve ranije propušteno te ostajemo bez bodova.

Bez obzira na ishod druge utakmice te nesretni poraz, možemo i trebamo biti zadovoljni prikazanom igrom, borbenošću i pozitivnom karakterom, gdje se dečki u niti jednom trenutku nisu predavali. Ovaj puta sportska sreća je izostala, no uz ovakav pristup i kvalitetan rad i dalje, sigurno ćemo vrlo brzo biti u obrnutoj poziciji. Čestitke dečkima i stručnom vodstvu na prikazanom!

RK RUDAR – RK OGULIN

RUDAR: I.T. Kus; K. Prodanović; F. Franjko; J. Heirlinger 1; V. Pukšar 2; F. Bošnjak; F. Kušić 4; F. Bašić 1; M. Jurić 3; P.-K. Lucević; J. Čretnik; M. Kuhar; M. Trčak 7; M. Radovanić 2; D. Mapilele

RK MOSLAVINA – RK RUDAR

RUDAR: I.T. Kus; K. Prodanović; F. Franjko; J. Heirlinger; V. Pukšar; F. Bošnjak; F. Kušić 2; F. Bašić 2; M. Jurić 1; P.-K. Lucević; J. Čretnik; M. Kuhar; M. Trčak 11 (7); M. Radovanić; D. Mapilele