Potvrda dobre forme

0
1096

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER
21. kolo                                               

RK RUDAR – MRK IVANIĆ  36:27 (16:12)

Rukometaši Rudara s lakoćom su došli do novih bodova pobijedivši goste iz Ivanića rezultatom 36:27, te potvrdili dobru formu pred nadolazeća iskušenja. Nakon početnih 5:5 „Rudari“ počinju stvarati rezultatsku prednost koja u dva navrata iznosi 6 pogodaka razlike da bi gosti u završnici poluvremena smanjili na prihvatljivih 16:12.  U drugom dijelu, „Rudari“ uz mnoštvo rotacija drže visoki tempo i povećavaju prednost na 12 golova razlike. Gosti su u tim trenutcima bili nemoćni i pred pravom katastrofom, i da u redovima domaćih nije došlo do opuštanja uslijed sigurnog i uvjerljivog vodstva sigurno bi doživjeli pravu rezultatsku katastrofu.

Konačni rezultat ne oslikava pravu razliku u kvaliteti ekipa, ali „Rudari“ mogu biti zadovoljni pobjedom i dva nova boda te činjenicom da su odmorili ključne igrače za predstojeće izazove.

Pred „Rudarima“ je dvotjedna stanka, a onda u 22. kolu prva „match lopta“ za potvrdu povratka u Premijer ligu, utakmica protiv ekipe Vidovca u Vidovcu.

Rudar: F. Cvetković; K. Skendrović 1; V. Runtas 7; ; F. Skendrović 3; M. Štajnkler 2; M. Škiljan 3; L. Gaća 3; D. Trčak 3; H. Tojčić 5; T. Štajnkler 1; D. Banjedvorec; T. Brnas 3; E. Fresl 1; A. Trčak 4; J. Žitković;

Darijo Gaća