Povijesni uspjeh Rudara u mlađim dobnim skupinama

0
1230

U prvoj utakmici trećeg dana završnice Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete, dječake rođene 2002. godine i mlađe u Umagu, RK Rudar je bio uspješniji od RK Balić-Metličić rezultatom 18:14 i tako ostvaro plasman u polufinale državnog prvenstva što je ujedno i povijesni uspjeh kluba u mlađim dobnim skupinama.

Izvor: HRS

RK RUDAR:
Matija Kuhar, Ivan Garašić, Fran Suban, Tomislav Grgečić, Jan Škreb, Matija Runtas, Janko Načkar, Vito Glivetić, Fabian Kušić, Gabrijel Bartolić, Adrian Ćosić, Marin Delišimović, Petar Karlo Lucević, Emanuel Šima Jurić, Ivan Lucević, David Mapilele, Valentino Grgečić

RK PPD Zagreb – RK Rudar 23:13 (13:4)

Odličnom obranom i raspucanim napadom rukometaši PPD Zagreba na samom su početku utakmice ostavili Rudar bez šanse da u ovom susretu dođe do pobjede. Poveli su sa 6:0, a Rudar je tek u desetoj minuti postigao svoj prvi pogodak. Rudari su jednostavno bili nemoćni protiv snažne i pokretljive obrane Zagreba koja im je u prvom poluvremenu dopustila samo četiri pogotka dok su oni brojali do 13. Utakmica je tako već bila riješena u prvom poluvremenu, a ostalo je samo za vidjeti s koliko će pogodaka prednosti Zagrebaši upisati pobjedu. Poraz Rudaru donio drugo mjesto u skupini i polufinalni okršaj s Dugim Selom, dok će Zagreb snage odmjeriti s Trogirom. Po tri pogotka za Zagreb postigli su Leskovec, Purić, Trninić, Štrković i Tintor, dok se kod Rudara istaknuo Vito Glivetić sa šest pogodaka.

RK Rudar – RK Balić-Metličić 18:14 (8:7)

Velika borba za polufinale nastavila se utakmicom između Rudara i RK Balić-Metličić. Mladi rukometaši iz Dalmacije gotovo cijelo prvo poluvrijeme puhali su za vratom Rudaru pa preuzeli vodstvo (4:3). Rudar je pritisnuo tjerao protivnika na greške i to kaznio s dva uzastopna gola za 5:4. Unatoč egalu oko 25. minute (6:6), na odmor je Rudar otišao s tom minimalnom prednošću. U nastavak susreta koncentriranije je ušao Rudar koji je učvrstio obranu i u samo četiri minute pobjegao na +3. Balić-Metličić sedam minuta nije mogao stići do zgoditka, mučio se s obranom koja ja zatvarala svaki pokušaj. Približili su se koliko su mogli, ali Rudar je dobro zaključio utakmicu za prvo mjesto u skupini. Matija Runtas i Janko Načkar s pet pogodaka bili su najefikansiji kod Rudar, a isti broj golova na suprotnoj strani postigli su Andrija Pervan i Petar Tokić.

RK Rudar – RK Bjelovar 22:12 (10:7)

Rudar je nešto bolje otvorio utakmicu i poveo 3:1. Održavao je to vodstvo sve do 12. minute utakmice kada su Bjelovarčani malo pojačali tempo i uspjeli preko Ivana Dozena i Josipa muhara stići na samo gol zaostatka (4:5). Da Bjelovar ne izjednači pobrinuo se Fabian Kušić koji je pronalazio sve rupe u obrani protivnika i poveo Rudar na +3. Rudar je odlučio susret početkom drugog dijela kojeg je otvorio serijom 5-0 za 15:8 i na kraju uvjerljivo slavio 22:12. Rudar su do slavlja vodili Fabian Kušić sa šest i Vito Glivetić s četiri gola, dok je na suprotnoj strani najbolji bio Jan Hnatek s tri.

RK Viškovo – RK Rudar 18:23 (7:12)

Svoju drugu pobjedu u skupini C ostvarili su igrači Rudara iz Ruda. U jutarnjem ogledu protiv Viškova došli su do uvjerljive pobjede za koju je najzaslužnija bila dobra igra iz prvog poluvremena. Viškovo je otvorilo dvama pogocima Marka Pikeca, ali brzo se Rudar odvojio dvama serijama po pet pogodaka i pobjegao na 10:3. Do kraja poluvremena Viškovo je podiglo razinu svoje igre i uspjelo smanjiti zaostatak. U drugom poluvremenu nastavili su pritiskati pa su stigli na minus četiri nošeni uglavnom pogocima Antonija Dizdara i Pikeca. S druge je strane bio raspoložen Fabian Kušić koji je bio nezadrživ za obranu Viškova. Rudari su na kraju došli do slavlja bez većih problema, a priliku za igru su dobili svi igrači u plavom dresu. Kušić je skupio do kraja 10 golova, a jednako toliko dao je i Dizdar za Viškovo.

RK Rudar – RK Đakovo 21:17 (12:9)

Prvo odvajanje napravio je Rudar koji je postavio 6:4. Iako je Đakovo puhalo za vratom protivnicima i stizalo na pogodak zaostatka (5:6, 8:9), do isteka prvog poluvremena Rudar se uspio odvojiti na +3 i to zahvaljujući Janku Mačkaru i Fabianu Kušiću. U nastavku susreta igralo se gotovo gol za gol i do većih promjena nije se došlo. Rudar je sigurno privodio utakmicu kraju, a konačnih 17:21 postavio je Marin Božičević. Fabian Kušić sa šest i Matija Runtas s pet pogodaka bili su najbolji kod Rudara, dok je na suprotnoj strani pet zgoditaka zabio Luka Poplašen.