RK SPAČVA VINKOVCI

Rukomet je u grad na Bosutu došao davne 1950. godine kada je osnovan RK Lokomotiva. Nakon toga klub se ugasio tijekom ratnih godina i 1993. snovan je novi klub pod imenom Croatia koja već 1994 mijenja ime u Brajko, a da bi godinu dana kasnije ponovo došlo do mijenjanja imena u RK Novoselac.

Novoselac je postavio temelje za rezultate koje klub danas ostvaruje. Momci pod vodstvom trenera Slobodna Pekića brzo su iz  3 lige Istok izborili nastup u 2 ligi Sjever, a nakon toga 1998. godine uspjeli ući u 1B ligu gdje su se zadržali samo jednu sezonu. Nakon ispadanja iz 1B lige Novoselac je završio u 2 ligi sjever, a reorganizacijom lige ispao je u 3 ligu Istok.

2004. godine Novoselac mijenja ime u RK Spačva – Vinkovci  i već 2005. godine plasiraju se u drugu ligu Sjever, a u sezoni 2010/2011 nastupa u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi gdje zauzima drugo mjesto iza Marine Kaštela te se plasira u najelitniji rukometni  razred i pritom ostvaruje svoj najveći uspjeh u povijesti.  Sezona u Premijer ligi bila je odlična i Spačva pod vodstvom trenera Josipa Mečića osvaja 28 bodova s omjerom 13 pobjeda, 2 remija i 9 poraza.